صنایع کاغذ و سلولز
در صنعت کاغذ سازی، غلتک ها نقش مهمی ایفا می کنند چرا که در تمامی بخش های تولید کاغذ از غلتک استفاده می شود.
در مقایسه با صنایع دیگر، غلتک های این صنعت چند ویژگی مهم دارند:
 • عظیم تر هستند
 • سرعت چرخش زیادی دارند
 • متحمل فشار زیادی می شوند

قطر برخی از غلتک های صنعت کاغذ به بیش از ١ متر و طول آنها به ١٢ متر می رسد. همچنین سرعت برخی از این غلتک ها ١٠٠ کیلومتر در ساعت در محیطی سایشی و کاستیک است.

از اینرو مشخصات روکش های غلتک صنایع کاغذ و سلولزی در مقایسه با انواع آن در دیگر صنایع پیچیدگی ها و تفاوت های عمده ای دارند.
پیمان صنعت و روکش غلتکهای صنعت کاغذ و سلولز

شرکت پیمان صنعت گستره وسیعی از روکش های غلتک صنعت کاغذ با ویژگی ها و سختی های مختلف از ٦٠ Shore A تا ٧٠ Shore D و بر اساس نیازهای اصلی این صنعت که خصوصیاتی همچون مقاومت گرمایی، مقاومت سایشی و استحکام سختی را شامل می شود تولید می نماید. همچنین به مورد سفارشات مشتریان، روکش های تولیدی می توانند دارای خواص ویژه ای نظیر ضد چسبندگی، ضد ایستایی و ضد رسانایی باشند.

با توجه به موقعیت حساس این غلتک ها در خطوط صنایع کاغذ و نقش بسزایی که ارتقاء سطح تکنولوژی در افزایش کیفیت محصولات و حذف اشکالات تولید ایفا می کند، شرکت صنایع لاستیکی پیمان صنعت در زمینه روکش انواع غلتک های صنایع کاغذ و سلولزی با شرکت هاناکارد-کالکر فرانسه، یکی از معتبر ترین شرکتهای اروپایی فعال در این زمینه، قرارداد لیسانس تکنولوژی و تأمین مواد منعقد نموده است. بر اساس این قرارداد، کلیه فرآیند های ساخت روکش غلتک در این بخش، با بهره گیری کامل از پشتیبانی و دانش فنی شرکت هاناکارد-کالکر صورت می پذیرد.

در کنار تامین مواد و کامپاند های مورد نیاز این صنعت از شرکت هاناکارد، شرکت پیمان صنعت با بیش از ٢٠ سال سابقه تولید در این زمینه،  بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا، واحد آزمایشگاه و کامپاند سازی پیشرفته و واحد تحقیق و توسعه انواع روکش های غلتک صنایع کاغذ را مطابق با مشخصات مورد نیاز مشتریان طراحی و تولید می نماید. همچنین این شرکت با در اختیار داشتن ماشین آلات مدرن قابلیت:

 • تولید انواع غلتک های بلایند دریل (سوراخدار) و ساکشن با استفاده از روش مکانیزه (Drilling machine) برای اولین بار در ایران
 • سنگزنی و پرداخت نهایی انواع سطوح غلتک اعم از مسطح، محدب و شیار دار  

را دارا می باشد.

نظارت مستقیم و مستمر کارشناسان کار آزموده داخلی و خارجی بر کلیه مراحل تولید محصولات، کیفیت و دقت روکش های غلتک این شرکت را تضمین می نماید.

برخی غلتک های تولیدی پیمان صنعت (با استفاده از لیسانس تکنولوژی شرکت هاناکارد-کالکر) مورد استفاده در صنایع کاغذ و سلولزی:

 • غلتک فلت و وایر (Felt and Wire covers)
 • غلتک ضد چسبندگی فلت و وایر (Anti adhesive F&W covers)
 • غلتک سایز پرس نرم (Soft size press)
 • غلتک سایز پرس سخت (Hard size press)
 • غلتک پرس رول (Press roll)
 • غلتک های ساکشن (Suction roll)
 • غلتک های بلایند دریل (Blind drilled roll)

 شرکت پیمان صنعت با بهره گیری از فناوریهای نوین، نیروی انسانی کارآمد و تجربه طولانی در زمینه تولیدات غلتک صنایع کاغذ، توانسته است ضمن کسب جایگاهی ممتاز در کشور، با شرکت هایی نظیر صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا)، صنایع چوب و کاغذ مازندران، صنایع کاغذ پارس، کاغذ سازی کهریزک، صنایع کاغذ کاوه و ... همکاری داشته باشد.

لازم به ذکر است کلیه غلتک های صنایع کاغذ با وزن بیش از ١٢ تن و یا دارای مشخصات ویژه که در حال حاضر امکان تولید آن در ایران و شرکت پیمان صنعت فراهم نباشد، جهت دریافت خدمات مورد نظر با بهترین کیفیت و قیمت های رقابتی به شرکت هاناکارد-کالکر فرانسه ارسال می گردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Print